SP U KOŠARCI

Acin Brazil porazom od Amerikanaca ispao sa Svjetskog prvenstva

BRAZIL Ace Petrovića ispao je s košarkaškog Svjetskog prvenstva u Kini. Acina ekipa se dobro držala do posljednje četvrtine, ali je u zadnjem periodu pukla i izgubila sve šanse za povratak u egal. SAD je na kraju bio bolji 89:73.

Ovo znači da je uz Amerikance iz skupine K u četvrtfinale senzacionalno prošla Češka. Česima je ovo bio prvi nastup na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u povijesti i prolazak u četvrtfinale za njih je veliki uspjeh.

Amerikance su do pobjede vodili Kemba Walker i Myles Turner sa 16 poena, dok je kod Brazila najbolji bio Vitor Benite s 21 poenom.

Treba napomenuti kako su i Brazilci igrali bez Ace Petrovića od 13 minute, kada je hrvatski stručnjak poludio na jednu odluku sudaca od kojih su ga njegovi igrači morali razdvajati.