Ancelottija oduševio neočekivani junak: Najbolja utakmica otkad se znamo

AURELIEN TCHOUAMENI (24) odigrao je kvalitetnih 90 minuta za Real Madrid u 1:0 pobjedi kod RB Leipziga u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Francuski veznjak silom prilika zaigrao je kao stoper jer su Realu ozlijeđeni Eder Militao, Antonio Rudiger i David Alaba. Tchuameni je u tandemu s Nachom odradio velik posao i uz nekoliko sjajnih obrana Andrija Lunina (25) sačuvao Realu pobjedu.

Ukrajinski vratar Lunin koristi izostanak prvog vratara Thibauta Courtoisa, a njime je oduševljen i trener Carlo Ancelotti. "Lunin je odigrao izvrsnu utakmicu, najbolju otkad smo se upoznali. Ranije nije imao minutažu, a sada napreduje. Mislim da će mu to dati samopouzdanje", rekao je Talijan. Lunin je ove sezone skupio 17 nastupa i primio 13 golova. Osam puta je sačuvao čistu mrežu. U karijeri je još branio za Metalist, Dnipro, Zorju, Leganes, Valladolid i Oviedo.