ANKETA Kako će završiti utakmica Hrvatske i Belgije?

HRVATSKA je u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva pobijedila Kanadu 4:1. Kanađani su poveli u 2. minuti golom Daviesa, Hrvatska je okrenula do poluvremena golovima Kramarića i Livaje, a Kanadu su u drugom poluvremenu dotukli Kramarić svojim drugim golom te Majer.

Hrvatska u zadnjem kolu u četvrtak u 16 sati igra protiv Belgije. Za prolazak skupine dovoljan joj je bod, a teoretski može proći i s porazom, ali bi u tom slučaju Kanada morala pobijediti Maroko. Belgija je ranije u nedjelju izgubila od Maroka 2:0 te i njoj protiv Hrvatske treba pobjeda za prolazak skupine.

Belgija također može proći s bodom, ali puno teže od Hrvatske. U tom slučaju treba joj poraz Maroka od otpisane Kanade, i to sa što većom razlikom, što je ipak teško očekivati. Maroko je siguran s bodom iz utakmice s Kanadom. Ova skupina se u nokaut-fazi križa s onom u kojoj su Španjolska, Kostarika, Japan i Njemačka.