COPA AMERICA

ARGENTINA - PARAGVAJ 1:1 Messi i golman spriječili novi poraz

NAKON poraza od Kolumbije u 1. kolu, Argentinci su opet loše odigrali na Copa Americi. Argentinci su remizirali protiv Paragvaja s 1:1 i tako pali na dno skupine sa samo jednim bodom nakon dvije utakmice.

Paragvajci su djelovali kao puno bolja ekipa te su to kapitalizirali u 37. minuti, kada je Richard Sanchez pogodio donji kut gola Argentine za 1:0, a s tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme.

Argentina je izjednačila u 57. minuti, strijelac je bio Messi, koji je zabio iz penala nakon što je lopta prije toga u kaznenom prostoru pogodila Ivana Pirisa u ruku. Sudac Wilson Sampaio okarakterizirao je to kao prekršaj za jedanaesterac nakon konzultacija s VAR-om.

Samo pet minuta kasnije Paragvaj je imao šansu da Argentincima nanese novi poraz, a ovoga puta dosuđen je penal na drugoj strani. Udarac Derlisa Gonzaleza obranio je vratar Franco Armani i tako spasio Argentinu od veće blamaže.