La Liga

ATLETICO - REAL VALLADOLID 2:0 Madriđani rutinski slavili i popeli se na prvo mjesto

ATLETICO MADRID je u susretu 12. kola La Lige na domaćem terenu svladao Real Valladolid rezultatom 2:0.

Oba pogotka pala su u drugom dijelu, a postigli su ih Thomas Lemar i Marcos Llorente. Francuz je zabio u 56. minuti na asistenciju Saula Nigueza.

Akcija za drugi pogodak krenula je od vratara Oblaka

Španjolski reprezentativac je s desne strane Atleticovog napada poslao prizemni ubačaj u sredinu, a iako se činilo da će šansa domaćih propasti kada Luis Suarez nije stigao loptu, na nju je natrčao Lemar i zakucao je u mrežu gostiju.

Llorente je pogodio u 72. minuti na asistenciju Kierana Trippiera. Akcija je krenula od vratara Jana Oblaka koji je loptu izbio na desnu stranu. Od tamo je Englez dodao za Llorentea koji sam izbija pred gostujućeg vratara i pogađa za potvrdu osme pobjede Atletica u prvenstvu.

U sljedećem kolu na rasporedu je madridski derbi

Uz utakmicu manje Atletico ima dva boda više od drugog Real Sociedada. U sljedećem kolu momčad Diega Simeonea gostuje kod Reala u gradskom derbiju u subotu.

Prije toga Atletico gostuje u Austriji kod Red Bull Salzburga u borbi za drugo mjesto u skupini Lige prvaka.