LIGE PETICE

Atletico sa stoperom Vrsaljkom izgubio u polufinalu Superkupa od Athletica

ATHLETIC BILBAO pobijedio je Atletico Madrid 2:1 u drugom polufinalu španjolskog Superkupa te će u nedjeljnom finalu igrati protiv Reala. Atletico je poveo u 62. minuti. Joao Felix je na ubačaj iz kornera pucao glavom, a lopta je završila u golu tako da se tamo odbila od stative u leđa golmana Unaija Simona i onda u mrežu.

Athletic je preokrenuo u završnici tako da je oba gola postigao nakon ubačaja Ikera Muniaina iz kornera. U 77. minuti izjednačio je Yeray Alvarez glavom, a četiri minute kasnije Nico Williams je zabio nogom tako što je naletio na odbijenu loptu. U sudačkoj nadoknadi isključen je Atleticov stoper Jose Gimenez.

Šime Vrsaljko odigrao je cijeli meč za Atletico. To mu je tek četvrta utakmice ove sezone na kojoj je bio u prvoj momčadi, a kao i protiv Porta u odlučujućoj utakmici skupine Lige prvaka, tako je i sada bio stoper, a ne na svojoj poziciji desnog bočnog.