ATP Santiago: Belluccijev drugi turnir u karijeri

BRAZILSKI tenisač Thomaz Bellucci osvojio je prvi ovogodišnji ATP turnir na zemlji. Slavio je 22-godišnji Bellucci u finalu protiv Argentinca Juana Monaca 6:2, 0:6, 6:4.

Nakon što je Bellucci u polufinalu pobijedio prvog nositelja Fernanda Gonzaleza (u tri seta), sličan recept je primijenio i protiv drugog nositelja, 27. igrača na svijetu Monaca.

Nesreća za Monaca se tako nastavlja na ovom turniru, jer je prošle godine također izborio plasman u finale, ali ga je tada predao bez igre zbog ozljede gležnja.

Bellucci je, pak, osvojio drugi turnir u karijeri, a to ga je pomaklo za sedam mjesta na novoj ATP ljestvici. Nalazi se na 28. mjestu, jednom iza suparnika Monaca, a to mu je ujedno najbolji ranking u karijeri.

"Iako sam potpuno pao tijekom drugog seta, u kojemu nisam osvojio niti gem, znao sam da u trećem opet mogu biti na pravoj razini. I bio sam", rekao je najbolji brazilski tenisač.

Bellucci je prvi Brazilac nakon legendarnog Guge Kuertena (2000.) koji je osvojio turnir u Santiagu.