Banić zabio 19 koševa u porazu od Cantua, Maccabi slavio protiv Reala

MARKO BANIĆ odigrao je novu sjajnu utakmicu u dresu Bizkaia Bilbaoa, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove momčadi na gostovanju kod Bennet Cantua u 3. kolu skupine A Eurolige.

> Fenerbahče stigao do prve pobjede u Euroligi, Bogdanović ubacio 11 koševa

Cantu je na kraju slavio 78-69 u utakmici u kojoj je Banić s 19 koševa za 32 minute na parketu (dvice 7-8, sl. bacanja 5-6) bio drugi najbolji strijelac svoje momčadi iza Alexa Mumbrua (20 koševa), ali s boljim vrijednosnim indeksom (23-19). Pridodao je hrvatski krilni centar po 4 skoka i jednu asistenciju. Cantu je do trijumfa vodio Giorgi Shermadini sa 16 koševa.

Unicaja Malaga Luke Žorića i Hrvoje Perića slavila je u skupini B na gostovanju kod Brose Basketsa 79-78 košem Berniea Rodrigueza pet sekundi prije kraja. Žorić je za 27 minuta igre zabio 13 koševa (dvice 6-11, sl. bacanja 1-1), a pridodao je 7 skokova i 1 asistenciju. Bio je drugi najbolji strijelac Unicaje iza Joela Freelanda (18), dok se Perić nije upisao u strijelce za nepunih sedam minuta igre.

Real Madrid Ante Tomića izgubio je na gostovanju kod Maccabija u Tel Avivu 88-82 u susretu u kojem je hrvatski centar dobio priliku nepunih devet minuta. Postigao je 2 koša pogodivši jedini šut iz igre. Prvo ime susreta bio je Jordan Farmar koji je predvodio Maccabi do trijumfa sa 27 koševa i sjajnim šutom iz igre (dvice 9-11, trice 1-1). Kod Reala je najefikasniji bio Jaycee Carroll s 18 koševa.

Emporio Armani Milano poražen je kod kuće od Efes Pilsena 62-54, a Leon Radošević nije se za četiri minute na parketu upisao niti u jednu statističku rubriku izuzev izgubljenih lopti (1). Efes je trijumfirao zahvaljujući čvrstoj obrani, posebice u prvom dijelu kad je primio tek 21 koš. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać bio je prvo ime gostiju sa 16 koševa (dvice 5-11, sl. bacanja 6-10) i 7 skokova, ali i 4 izgubljene lopte. Danilo Gallinari predvodio je milanski sastav s 12 koševa i 8 skokova.

Euroliga, 3. kolo:

skupina A:

Fenerbahçe – Nancy 90:86

Pallacanestro Cantu – Bizkaia Bilbao 78:69

Redoslijed: 1. Caja Laboral 3-0, 2. Cantu 2-1, 3. Nancy 1-2, 4. Fenerbache 1-2, 5. Bilbao 1-2, 6. Olympiakos 1-2

skupina B:

Brose Baskets - Unicaja 78:79

Poredak: 1. CSKA 3-0, 2. Unicaja 2-1, 3. Panathinaikos 2-0 (-1), 4. Brose Baskets 1-2, 5. Zagreb 0-3, 6. Zalgiris 0-2 (-1)

skupina C:

Maccabi Tel Aviv - Real Madrid 88:82

Partizan - Spirou Charleroi 91:81

Armani J. Milano - Efes Pilsen 54:62

Redoslijed: 1. Real Madrid 2-1, 2. Efes 2-1, 3. Maccabi Tel Aviv 2-1, 4. Partizan 1-2, 5. Armani J. Milano 1-2, 6. Apirou 1-2

skupina D:

UNIKS Kazan - Barcelona 65:93

Redoslijed: 1. Barcelona 3-0, 2. Siena 3-0, 3. Galatasaray 1-2, 4. UNIKS 1-2, 5. Union Olimpija 1-2, 6. Asseco Prokom 0-3