BARCELONA DEKLASIRALA DEPORTIVO Real zaostaje velikih 11 bodova

BARCELONA je u 16. kolu Primere slavila protiv Deportiva 4:0, te tako pobjegla velikom rivalu Real Madridu na 11 bodova, no Barcelona ima utakmicu više.

Deportivo je iznenađujuće započeo utakmicu. Napadali su u prvih 15-ak minuta, imali su čak i nekoliko prilika za gol, no nisu ih iskoristili. Kazna im je stigla u 29. minuti kada je Lionel Messi nesebično asistirao Luisu Suarezu koji je bez problema pogodio za 1:0.

Barca je nastavila pritiskati obranu gostiju, a u 41. minuti poveli su 2:0. Zabio je Brazilac Paulinho.

Pitanje pobjednika riješeno je već na početku drugog djela kada je Suarez postigao svoj drugi gol na utakmici. U 70. minuti Messi je promašio penal, golman Deportivo mu je fantastično obranio udarac. Konačnih 4:0 postavio je Paulinho u 75. minuti.
Ovom pobjedom Barca je i dalje vodeća momčad lige, iza nje je Atletico Madrid na drugom mjestu sa šest bodova manje, slijedi Valencia na trećem s osam i Real na četvrtom mjestu s 11 bodova manje od katalonske momčadi, ali Real ima i utakmicu manje.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

U sljedećem kolu gledat ćemo veliki derbi između Real Madrida i Barcelone na Santiago Bernabeuu.