KUP KRALJA

BARCELONA - SEVILLA 3:0 Barca dramatično nadoknadila veliki minus za finale kupa

BARCELONA je pobjedom nad Sevillom 3:0 nakon produžetaka na uzvratu polufinala Kupa kralja nadoknadila 0:2 iz prve utakmice.

Tako je izborila finale u kojem čeka pobjednika para Athletic Bilbao - Levante.

Strijelci za Barcelonu bili su Ousmane Dembele u 12., Gerard Pique u četvrtoj minuti sudačke nadoknade te Martin Braithwaite u 95. minuti.

Prvi gol domaćin je postigao velemajstorskim Dembeleovim šutom kroz trojicu desnicom, kojom je loptu s 20 metara poslao u desne rašlje, a Pique i Braithwaite lijepo su zabili glavom na sjajne ubačaje Griezmanna i Albe.

Sevilla je imala veliku priliku izboriti finale u regularnom dijelu, ali je penal Lucasa Ocamposa odlično obranio Marc Andre Ter-Stegen.

Nakon toga je i njen veznjak Fernando dobio drugi žuti karton u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je ubrzo poništila veliki zaostatak iz prve utakmice, a onda u produžecima, na krilima Piqueovog kasnog gola i viška igrača, zapečatila veliku pobjedu.

Ivan Rakitić igrao je za Sevillu od 54. minute.