Basnoslovne premije: Mladim Nijemcima po 12 tisuća eura za osvajanje Eura

VODSTVO Njemačkog nogometnog saveza dogovorilo je premiju za članove reprezentacije igrača do 21 godine od 12.000 eura svakom igraču, ukoliko na Europskom prvenstvu u Švedskoj osvoje zlatnu medalju.

Nogometaši njemačke U-21 reprezentacije već su za plasman u polufinale primili po 8.000 eura. Podsjećamo, Nijemci će u polufinalu u petak igrati protiv Italije u Helsingborgu, dok će se u drugom polufinalu sastati Engleska i domaćin Švedska.

Usporedbe radi, spomenimo da su igrači njemačke A reprezentacije za plasman u finale Eurospkog prvenstva prošle godine u Austriji i Švicarskoj, primili kao nagradu svaki po 150.000 eura. U finalu su u Beču izgubili od Španjolske 1:0, a da su kojim slučajem pobijedili u toj utakmici i osvojili naslov prvaka Europe, svaki nogometaš bio bi nagrađen s 250.000 eura.