Bender s Phoenixom prekinuo niz od čak 13 poraza

JEDAN hrvatski košarkaš bio je u akciji sinoć u najjačoj ligi svijeta. Dragan Bender igrao je 10 minuta u pobjedi Phoenix Sunsa nad Oklahoma Cityjem.

Bila je to prva pobjeda Phoenixa u gotovo mjesec dana. Dragan Bender je osim skromne minutaže upisao dva poena, skok, asistenciju i blokadu. Devin Booker postigao je 37 koševa, a TJ Warren 23 poena i 16 skokova. Russell Westbrook predvodio je goste s 23 poena i već sada osigurao "triple-double" prosjek na kraju sezone.

Phoenix je ovom pobjedom prekinuo nevjerojatan crni niz od čak 13 uzastopnih poraza. Oklahomi to nije teško palo jer su već osigurali play-off.

Poraz Thundera iskoristio je Utah Jazz koji je 120:113 domaćom pobjedom protiv Minnesota Timberwolvesa osigurao naslov pobjednika skupine Northwest. Utah je ovom pobjedom stigao na omjer 49-30 i postao nedostižan za Oklahomu koja je pala na 45-34. To je ukupno deveti divizijski naslov za Utah, a prvi nakon 2008. godine.

Najbolji igrač Utaha Gordon Hayward s 39 pogodaka ostvario je novi najbolji učinak karijere, a odličnog suradnika imao je u veteranu Joeu Johnsonu koji je s klupe dodao 22 poena. Kod Wolvesa najefikasniji su bili Karl-Anthony Towns s 32 ubačaja i 13 skokova i Ricky Rubio s 26 pogodaka i 12 asistencija.

Prvaci Cleveland Cavaliersi neočekivano su izgubili na svom terenu od Atlanta Hawksa 100:114 i tako propustili učvrstiti se na vrhu Istočne konferencije. Goste je do vrijedne pobjede predvodio Tim Hardaway mlađi s 22 koša, od čega čak 15 u četvrtoj četvrtini, a 20 ubačaja s klupe dodao je veteran Mike Dunleavy mlađi. Kod prvaka standardno najbolji bio je LeBron James s 27 koševa, 8 skokova i 7 asistencija, dok je Kevin Love dodao po 15 poena i skokova. Cavsi su i dalje vodeći sastav Istoka s omjerom 51-28, ali samo pobjedu manje i poraz više imaju drugi Boston Celticsi s 50-29. Hawksi su se pak s pobjedom učvrstili na petom mjestu Istoka s 41-38, dok šesti Milwaukee Bucksi imaju 40-39.