EP U RUKOMETU

BJELORUSIJA - SRBIJA 35:30 Srbi ostali nemoćni protiv raspucanih Bjelorusa

BJELORUSIJA je pobijedila Srbiju 35:30 u prvoj utakmici skupine A Europskog prvenstva u kojoj se nalazi i Hrvatska.

Prvih deset minuta utakmice u Grazu proteklo je u egalu, igralo se gol za gol, a onda je u 12. minuti Bjelorusija otišla na plus tri.

Bogdan Radivojević je bio jedini raspoložen među Orlovima, što ih je dovelo do izjednačenja u 24. minuti nakon što su Bjelorusi u jednom trenutku imali dva igrača manje.

Na poluvremenu Bjelorusija vodi 16:15, a onda u nastavku lomi utakmicu.

U 44. minuti Bjelorusija vodi 25:20 i tada Srbi počinju gubiti utakmicu. Srbi su primali gol gotovo iz svakog napada protivnika. Karalek i Silovič predvodili su raspucane Bjeloruse koji u 52. minuti definitivno prelamaju utakmicu vodstvom 30:23 sjajnom kontrom.

Tada je srpski izbornik Nenad Peruničić zatražio time-out, no bilo je jasno da su Srbi startali porazom na Euru.

U subotu u 16 sati sastaju se Hrvatska i Bjelorusija. Srbija i Crna Gora igraju od 18:15 isti dan.