Bodul asistent u pobjedi Sparte

NOGOMETAŠI Sparte iz Rotterdama pobijedili su VVV-Venlo 2:0 na svom stadionu u dvoboju 23. kola nizozemskog prvenstva.

Do 73. je minute u redovima domaćina igrao mladi hrvatski reprezentativac Darko Bodul, koji je u 32. minuti asistirao Edouardu Duplanu za konačnih 2:0. Golom Joshue Jona Sparta je povela već u prvoj minuti utakmice.

Roterdamskom sastavu to je bila šesta pobjeda u sezoni. Na 15. su mjestu ljestvice 18 prvoligaša.

Hrvatskom 21-godišnjem centarforu koji je u Sparti na posudbi iz Ajaxa ovo je bila treća asistencija ove sezone. Na kontu ima jedan pogodak u 15 prvenstvenih nastupa.

Vodeća momčad prvenstva, PSV iz Eindhovena, slavila je na gostovanju kod petoplasiranog Heraclesa u Almelu 1:0 golom Finca Ole Toivonena u 58. minuti.