Svjetsko prvenstvo u rukometu

Brazil u Egiptu iznenadio Španjolsku i osvojio bod, Nijemci razbili Urugvaj

BRAZIL je u 1. kolu Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu remizirao protiv Španjolske (29:29) i tako priredio veliko iznenađenje.

Španjolska je na prvenstvo stigla kao aktualni prvak Europe i jedan od favorita za osvajanje naslova pa se očekivalo da neće imati problema s Brazilom.

Entrerrios spasio Španjolsku koja je bila na rubu poraza

Stvari su izgledale vrlo povoljno za Španjolce nakon 40 minuta igre, kada su imali šest golova prednosti, ali se Brazil uspio vratiti i u posljednju minutu ući s prednošću od jednog gola razlike.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Na kraju je Raul Entrerrios uspio spasiti Španjolce i pogoditi za konačnih 29:29.

Najbolji igrač Brazila bio je Haniel Langaro koji je postigao šest golova, dok je s četiri postignuta gola prvi strijelac Španjolaca bio Joan Canellas.

U skupini B sa Španjolskom i Brazilom igraju Poljska i Tunis čiji okršaj počinje večeras u 20:30.

Njemačka je uvjerljivo pobijedila Urugvaj (43:14)u 1. kolu skupine A.

Nijemci razbili Urugvaj, Argentina pobijedila DR Kongo

Nijemci su opravdali ulogu velikog favorita i od početka susreta su dominirali.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Timo Kastening koji je postigao devet pogodaka za Njemačku.

Argentina je u 1. kolu grupe D pobijedila DR Kongo rezultatom 28:22.

Reprezentacije iz skupine D će se u drugoj rundi natjecanja križati sa skupinom C u kojoj se nalaze Hrvatska, Katar, Japan i Angola.

U skupini D još igraju Bahrein i Danska čiji susret počinje večeras u 20:30.

Želite li momentalno primiti rezultate utakmica Hrvatske, sve vijesti i reakcije sa Svjetskog rukometnog prvenstva instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.