Briljantni Durant srušio Lakerse, Bryant pretekao Jerryja Westa

VODEĆE momčadi obiju konferencija NBA lige, Cleveland Cavaliersi i Los Angeles Lakersi, izgubili su u trećim utakmicama četvrtfinala doigravanja, svojim prvim gostujućim nastupima.

Košarkaši Los Angelesa pali su na gostovanju kod mlade momčadi Oklahoma Cityja u vrlo dramatičnoj utakmici. Završilo je 101:96 za domaće, koje je Kevin Durant predvodio s učinkom od 29 koševa, 19 skokova i četiri asistencije, i to nakon što je promašio uvodnih sedam šuteva, kao i 15 od uvodnih 19. Ukupno je šutirao 8-24, ali je pogađao kad je bilo najbitnije, u posljednjoj četvrtini.

Uz svog razigravača Russela Westbrooka (27k, 8s, 4a) Durant je zabio posljednja 22 od 23 koša za domaće. Lakersi tu dimenziju od Kobea Bryanta (24k) nisu dobili, za razliku od druge utakmice serije u Staples Centeru.

Ipak je Bryant uspio preteći Jerryja Westa, dosadašnjega klupskog rekordera, po broju koševa postignutih u doigravanju.

Cleveland Cavaliersi u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli spriječiti prvi poraz serije od Chicago Bullsa (108:106) iako je LeBron James u toj dionici zabio 13 od svojih 39 koševa. Spojio je, međutim, i nekoliko izgubljenih lopti koje su u konačnici favorite koštale pobjede.

Derrick Rose zabio je 31 koš za pobjednike, dok je Kirk Hinrich dodao 27. Tijekom dvoboja Bullsi su vodili i 21 koš razlike.

Phoenix je u Portlandu dominirao protiv osakaćenih Portland Trail Blazersa kojima se u prvoj četvrtini ozlijedio (rame) i Nicolas Batum, nakon serije ozljeda ponajboljih igrača. Francuz se nakon toga nije vraćao u igru.

Slavili su osti 108:89 uz 42 koša, najviše ikad u doigravanju, Jasona Richardsona. Amare Stoudemire dodao je 20, a Steve Nash 13 koševa uz deset asistencija.

NBA doigravanje, konferencijska četvrtfinala:

Istočna konferencija:

Chicago (8) – Cleveland (1) 108:106 (Hinrich 27k, 5s, 5a / James 39k, 10s, 8a)

Cleveland u seriji vodi 2-1

Zapadna konferencija:

Oklahoma City (8) – LA Lakers (1) 101:96 (Durant 29k, 19s, 4a / Gasol 17k, 15s, 6a)

LA Lakersi u seriji vode 2-1

Portland (6) – Phoenix (3) 89:108 (Aldridge 17k, 7s / Richardson 42k, 8s)

Phoenix u u seriji vodi 2-1