Čali crveni karton, Adebayor debitirao

NOGOMETAŠI novoga njemačkog Bundesligaša Bochuma ugostili su u generalnoj probi pred start u novu sezonu na svom Ruhrstadionu turski Trabzonspor.

Gosti su pred 7500 gledatelja slavili 1-0 pobjedu. Jedini je pogodak na utakmici zabio Gustavo Colmann u 55. minuti. Tragičar dvoboja ipak je bio hrvatski reprezentativni kandidat Hrvoje Čale (24), koji je u 85. minuti zbog prekršaja na Joelu Epalleu zaradio drugi i isključujući žuti karton.

Sastav Schalkea izblamirao se na gostovanju kod novoga njemačkog drugoligaša Union Berlina izgubivši 2-1. Ivana Rakitića nije bilo u sastavu Felixa Magatha.

Sastav Manchester Cityja u južnoafričkoj je Pretoriji izgubio od lokalnih Kaizer Chiefsa 1-0 u finalnoj utakmici Vodacom Challengea. Prvi je nastup, i to od prve minute, u dresu Cityja upisao Emmanuel Adebayor, a prvi je put ove sezone zaigrao i Robinho. Trener Mark Hughes još čeka premijerni nastup Carlosa Teveza, koji se lakše ozlijedio.