Cedevita bez problema slavila protiv Heliosa u ABA ligi

U REGIONALNOJ košarkaškoj ABA ligi ovog se vikenda igraju utakmicu 6. kola, a već do pete pobjede su došli košarkaši Cedevite. Oni su u subotu, na gostovanju, pobijedili Helios s laganih 87:62.

Nikakve neizvjesnosti oko pobjednika nije bilo u ovom ogledu, pa se tako Anzulovićeva momčad već nakon prve četvrtine odvojila na više od deset poena razlike (24:13), nakon čega su prednost samo pojačavali.

Istina, Helios je na kraju treće četvrtine dobio malo nade smanjivši na 57:50, no u zadnjih deset minuta je krenula nova silovita igra Cedevite koja je na kraju rezultirala pobjedom 87:62.

Kod Cedevite su najbolji bili Dontaye Draper i Chris Warren. Obojica su postigli po 15 poena i imali po četiri asistencije, s tim da je Draper tome dodao i pet skokova. Na drugoj strani je najbolji igrač bio hrvatski košarkaš Drago Pašalić sa 12 poena i 10 skokova.

ABA liga, 6. kolo:

Helios - Cedevita 62:87

Budućnost - Krka (kasnije)

Olimpija - Radnički (kasnije)

Zagreb - Crvena zvezda (kasnije)

Redoslijed: 1. Maccabi 5-0 (-1), 2. Union Olimpija 5-0 (-1), 3. Cedevita 5-1, 4. Partizan 4-1 (-1), 5. Cibona 4-1 (-1)..., 12. Zagreb 1-4 (-1)...