U Donjecku minus 17: Cibona još jednom teško poražena u Eurokupu

NOVI težak poraz doživjeli su košarkaši Cibone u Eurokupu. Nakon minus 30 protiv Gravelinesa i minus 16 protiv Hapoela, ovoga su puta Cibosi u sklopu 3. kola skupine A poraženi u Donjecku sa 17 koševa razlike. Bilo je 98:81.

I uoči puta u Donjeck znalo se da će Vukovima biti teško i da će samo briljantnom igrom do prve pobjede. No, sve nade u pobjedu u ovom susretu pale su praktički na poluvremenu kada je domaćin vodio s 51:35.

Teško se Cibona mogla nadati boljem rezultatu u utakmici u kojoj je obrana puštala na sve strane i u kojoj je u jednoj četvrtini primila najmanje 19 koševa.

Cibonine strijelce predvodio je s 14 koševa Davor Kus. Po 12 su dodali Andrija Žižić i Antwain Barbour, a 11 je ubacio Brian Chase.

S druge strane, Cibonin je koš najviše natrpao Ramel Curry s 23 koša, slijedili su ga Ivan Radenović i Vjačeslav Kravcov s 15 koševa. Kravcov je svih 15 koševa ubacio s linije za tri poena s koje je gađao savršenih 5-5.

Eurokup, 3. kolo:

skupina A

BC Donjeck – Cibona 98:81 (51:35)

Hapoel Jeruzalem – Gravelines (kasnije)

Redoslijed: 1. Gravelines 2-0 (-1), 2. BC Donjeck 2-1, 3. Hapoel Jeruzalem 1-1 (-1), 4. Cibona 0-3