PRVENSTVO HRVATSKE U KOŠARCI

Dan nakon velikog sukoba Split razbio Cibonu

KK SPLIT poveo je protiv Cibone u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske. Na Gripama je bio bolji s uvjerljivih 95:80.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćih od tri koša, ali je u trećoj četvrtini Split prelomio susret i pobijedio 30:19 u toj dionici. Najefikasniji je kod Splita bio Luković s 18 poena, a slijedio ga je Marić sa 17 poena. Vrlo dobar je bio i Perković s 13 poena i sedam skokova. Kod gostujućeg sastava najbolji su bili Novačić i Planinić s po 13 poena te Branković i Radovčić s po 11 poena.

Podsjetimo, ova utakmica je odigrana samo dan nakon velikog medijskog sukoba. Cibona je odbila Splitov zahtjev da odgodi iduću međusobnu utakmicu, pa će tako Žuti morati igrati dvije utakmice u 24 sata.

Druga utakmica polufinala prvenstva Hrvatske je na rasporedu u petak, 21. svibnja, u 18 sati. Serija se igra na dva dobivena susreta. Ovo je bio šesti međusobni okršaj ove dvije momčadi, a baš svaki put Split je bio bolji.