Roland Garros

Diego Schwartzman u maratonu s Roland Garrosa izbacio Dominica Thiema

ARGENTINAC Diego Schwartzman je u četvrtfinalu Roland Garrosa izbacio trećeg nositelja i prošlogodišnjeg finalista Dominica Thiema.

Schwartzman je slavio nakon pet sati i osam minuta igre u pet setova rezultatom 7-6 (1) 5-7 6-7 (6) 7-6 (5) 6-2. Oba tenisača su u meču iskoristila devet break lopti, a ključne su bile dvije Schwartzmanove u petom setu kojima je potvrdio plasman u prvo Grand Slam polufinale u karijeri.

Od sljedećeg tjedna Schwartzman je TOP 10 igrač

Pobjeda protiv Thiema Argentincu je bila i prva TOP 5 pobjeda na Grand Slam turnirima.

Uz to, u posljednja četiri tjedna od povratka na europsku zemlju ostvario je prvi Masters 1000 finale u Rimu (poraz od Đokovića), prvu TOP 5 pobjedu (Nadal u Rimu) te će od sljedećeg tjedna prvi put u karijeri biti među najboljih 10 tenisača na ATP ljestvici.

Schwartzman će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Rafaela Nadala i mladog talijanskog tenisača Jannika Sinnera.