Durant i Curry srušili Denver, prvaci ubacili 43 poena u jednoj četvrtini

AKTUALNI prvaci NBA lige Golden State Warriorsi slavili su u gostima kod Denver Nuggetsa rezultatom 108:127. Warriorsi su već u prvoj četvrtini u Pepsi Centru pokazali da ih zanima samo pobjeda. Nakon prvih 12 minuta vodili su s 13 poena razlike, 23:36.

U drugoj četvrtini domaćini se bude. Uspjeli su se približiti gostima pa je tako na poluvremenu Golden State vodio s 55:60.

U treću dionicu ponovno su bolje ušli gosti i riješili pitanje pobjednika. Zabili su čak 43 poena u jednoj četvrtini (21:43), što je neuobičajeno čak i za NBA ligu. U posljednjoj četvrtini aktualni prvaci malo su se opustili, ali Denver se nije uspio opasnije približiti pa je tako završilo 108:127 za goste.

Kevin Durant je za Warriorse postigao 25 poena, Curry je dodao 22 uz čak 11 asistencija. Kod Denvera se istaknuo Barton s 21 poenom.

U najneizvjesnijoj utakmici večeri gledali smo dvoboj Chicago Bullsa i New Orleans Pelicansa.

Nakon produžetka slavili su Pelicansi s 90:96. Gosti iz New Orleansa u utakmicu su ušli kao veliki favoriti, ali Bullsi se nisu predavali. Iako su jedna od najslabijih momčadi lige uspjeli su izboriti produžetke.

Rezultat nakon prve dvije četvrtine bio je izjednačen (38:38). Treća dionica je pripala domaćinima koji su napravili razliku od sedam poena, 64:57. No, gosti su se vratili u posljednjoj četvrtini i uspjeli izboriti produžetak. U dodatnih pet minuta pokazali su više i na kraju slavili s 90:96.

Bullse je predvodio Holiday s 18, a Pelicanse David s 27 i Cousins s 25.

Minnesota Timberwolvesi su u Minneapolisu slavili protiv Dallas Mavericksa sa 112:99.

Prva četvrtina pripala je domaćim igračima s 27:18. U drugoj četvrtini Nowitzki i društvo pokazali su dosta bolju igru, ali na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od 10 poena razlike, 59:49.

Nakon odmora Minnesota je ponovno pojačala, nadigrali su Dallas s 34:20, pa je već prije posljednje dionice pitanje pobjednika bilo riješeno.

Gosti su u zadnjih 12 minuta uspjeli samo smanjiti rezultat, na kraju je završilo pobjedom Timberwolvesa 112:99.

Towns je s 31 poenom predvodio domaću momčad te tako bio najefikasniji igrač večeri u NBA ligi. Smith s 18 i Barnes sa 17 predvodili su goste.

Košarkaši Detroit Pistonsa na domaćem su terenu upisali pobjedu protiv Sacramento Kingsa 108:99.

Prva četvrtina je pripala domaćinima s 29:26. U drugoj dionici gledali smo dosta izjednačenu utakmicu pa su tako Pistonsi na odmor otišli s tri poena prednosti, 52:49.

Izjednačena se borba nastavila i nakon odmora, treća četvrtina pripala je domaćinu s 33:25. Detroit je do kraja utakmice ipak pokazao više te su na kraju slavili sa 108:99.

U pobjedničkoj ekipi Bradley je došao do 24, s druge strane Zach Randolph predvodio je goste s 19 ubačenih poena.