Dva su kluba osigurala prolazak u osminu finala Lige prvaka

MANCHESTER City nastavio je savršen niz u Ligi prvaka. Aktualni prvaci Europe pobijedili su Young Boyse 3:0 u utakmici 4. kola razigravanja po skupinama. Od prve minute započeli su hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić. Za City je dva gola zabio Erling Haaland, a jedan Phil Foden.

City je osigurao prolazak u drugi krug, a uspio je to i Leipzig, koji je u gostima pobijedio Crvenu zvezdu 1:2. Xavi Simons pogodio je već u osmoj minuti, a u 77. minuti Luis Openda je povisio rezultat na 0:2. Autogolom u 81. minuti nadu Zvezdi je dao Benjamin Henrichs.

Do zadnjeg kola će se Crvena zvezda i Young Boysi boriti za treće mjesto, koje vodi u Europa ligu. Manchester City i Leipzig tako sigurno idu dalje, dok je u ostalim skupinama situacija još uvijek otvorena.