LIGE PETICE

ESPANYOL - ATLETICO 1:1 Atletico i dalje bez gostujuće pobjede u ovoj godini

ATLETICO MADRID i dalje je bez pobjede u gostima ove godine.

Nakon dva poraza momčad Diega Simeonea remizirala je treći put zaredom, ovog puta 1:1 u 26. kolu La Lige protiv Espanyola.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, nakon asistencije u prošlom kolu protiv Villarreala, ostao je na klupi kod posljednje momčadi španjolskog prvenstva. U jako borbenoj utakmici, u kojoj je počinjeno 38 prekršaja, Espanyol je više tražio pobjedu.

Domaći su do vodstva stigli u 24. minuti, kada je nakon ubačaja s desne strane crnogorski branič Stefan Savić nespretno poslao loptu u vlastiti gol, a golman Jan Oblak izvukao je tek nakon što je prešla gol-liniju.

Embed from Getty Images

Ipak, Atletico je od poraza spasio Saul Niguez u 46. minuti. Nakon odbijene lopte igrač gostiju uhvatio je savršen volej s ruba šesnaesterca i zakucao loptu uz desnu vratnicu za konačnih 1:1.

Lider La Lige je Barcelona s 55 bodova, dva više od Reala uoči večerašnjeg El Clasica od 21 sat.

Sevilla je treća s 46, a Atletico četvrti s 44 boda.