VELESLALOM

Filip Zubčić: Ovo treba zaboraviti

FILIP Zubčić osvojio je u nedjelju 14. mjesto na veleslalomu Svjetskog kupa u bugarskom Banskom, a budući da su njegovi najveći rivali za osvajanje malog Kristalnog globusa u toj disciplini osvojili drugu (Alexis Pinturault) i treću (Marco Odermatt) poziciju, jasno je da najbolji hrvatski skijaš nije mogao biti u potpunosti zadovoljan napravljenim.

Dvije utrke prije kraja natjecanja Pinturault i Odermatt su bodovno pobjegli Zubčiću. Pinturault je i dalje vodeći s 550 bodova, Odermatt ima 525, a Zubčić 486.

''Nažalost, danas utrka nije završila najbolje niti kako sam zamislio. U prvoj sam vožnji pao, uspio sam se vratiti i koncentrirati za drugu. Bilo je bolje u drugoj vožnji, ali nedovoljno za top 10'', izjavio je Zubčić i dodao:

''Ovo 14. mjesto donosi nešto bodova, bitno da nisam jako daleko od Odermatta i Pinturaulta. Ostale su još dvije utrke, treba se pripremiti, zaboraviti današnji dan i s punim optimizmom ući u zadnja tri tjedna Svjetskog kupa i odraditi što bolje.''

Posljednja dva veleslaloma ove sezone voze se u Kranjskoj Gori 13. ožujka, odnosno u Lenzerheideu sedam dana kasnije.