Hrvatska osvojila broncu

HRVATSKA ženska rukometna reprezentacija je osvojila prvo odličje s velikih natjecanja na Europskom prvenstvu u Danskoj.

Izabranice Nenada Šoštarića su u susretu za treće mjesto bile bolje od domaćina Danske rezultatom 25:19, a posebno treba naglasiti kako od 41. do 58. minute nisu primile nijedan pogodak.

Hrvatska je na EP-u ostvarila šest pobjeda

Odlična obrana na čelu s izvrsnom vratarkom Teom Pijević bila je ključ šeste pobjede Hrvatske na EP-u. Prije Danske su svladane Mađarska, Nizozemska, Srbija, Rumunjska i Njemačka, a Hrvatice su poražene samo od finalistica Francuske i Norveške.

Nakon završenih 60 minuta utakmice protiv Danske hrvatske reprezentativke su jedna drugoj pohitale u zagrljaj, a zavijorile su se i hrvatske zastave. Kako je to izgledalo na terenu pogledajte kroz fotoobjektiv EPA-e i Hrvatskog rukometnog saveza.