OI TOKIO

Gruzijac za Srbe osvojio broncu protiv Hrvata. U Gruziji su ga tukli metalnom šipkom

HRVATSKI hrvački reprezentativac, 24-godišnji Ivan Huklek, nije uspio osvojiti brončanu medalju na Igrama u Tokiju u kategoriji do 87 kg, gdje ga je u borbi za odličje sa 6:1 pobijedio naturalizirani srpski reprezentativac Zurab Datunašvili (30).

Datunašvili je rođen u Gruziji, a za Srbiju nastupa od 2020. godine. Pobjegao je iz Gruzije jer ga je predsjednik tamošnjeg hrvačkog saveza tukao metalnom šipkom.

Datunašvili je htio napustiti reprezentaciju Gruzije zbog načina rada saveza i jer se nije slagao s radom nekih trenera. Savez ga je potom diskvalificirao sa svih natjecanja, a onda je Datunašvili odlučio, na preporuku kolege Mihajla Kadžaje, prijeći u Srbiju.

Nakon osvajanja bronce protiv Hukleka Datunašvili je rekao:

"Jako sam sretan zbog osvojene medalje. To je bio moj cilj u Tokiju. Ovaj uspjeh dugujem svim ljudima iz Srbije koji su vjerovali u mene. Hvala ti, Srbijo."