Habibov otac: Želim gledati borbu Cro Copa i Fedora u Rusiji

NAJVEĆA borba u povijesti MMA, kako nazivaju fajt Cro Copa i Fedora, intrigira i 14 godina nakon se odigrala.

> Cro Cop komentirao Fedorov kraj

Mitski okršaj u kojem je ruski borac pobijedio hrvatskog bio je u Osaki, a sada bi mnogi željeli vidjeti njegovu reprizu, jer oba velikana su na kraju karijere.

Abdulmanap Nurmagomedov, otac i trener UFC-ovog prvaka Habiba, jedan je od njih.

Nakon što je u finalu teškaškog turnira na Bellator 214 priredbi Ryan Bader legendarnog ruskog borca nokautirao prvim udarcem nakon samo 35 sekundi i tako postao Bellatorov prvak teške kategorije, Nrumagomedov stariji izjavio je za ruske medije:

“Žao mi je što se ovo dogodilo. Svi smo čekali Fedorovu pobjedu. Možda je to bilo samo slučajno, jedan točan udarac koji je odlučio o ishodu borbe. Već sam ranije rekao da će Fedoru biti teško protiv Badera. Ali doista sam želio da pobijedi u ovom finalu. Stvarno smo propustili imati prvaka u Bellatoru. A mogao je osvojiti i turnir. To bi bio sjajan kraj karijere.

Nurmagomedov senior nije siguran hoće li 42- godišnji Rus nakon ovog poraza otići u mirovinu, ali bi ga volio vidjeti u revanšu protiv dvije godine starijeg Hrvata.

“Bilo bi lijepo organizirati njegovu borbu s Mirkom Cro Copom. Ta borba trebala bi biti u Rusiji."