Hajdukov igrač Osijekovom slomio nos, a nije dobio karton. Osijek se oglasio

HAJDUK je u 16. kolu Supersport HNL-a na Poljudu pobijedio Osijek 3:1. Za Hajduk su strijelci bili Emir Sahiti u 10., Marko Livaja iz penala u 69. minuti te Jan Mlakar u 79. minuti. Za Osijek je zabio Marin Leovac u 45. minuti. Osijek je nakon utakmice objavio kako do kraja jesenskog dijela prvenstva neće moći računati na stopera Slavka Bralića, kojem je Hajdukov veznjak Jani Atanasov slomio nos.

Osijek je objavio kako je u splitskoj bolnici Braliću namještena nosna kost nakon frakture, a propisano mu je mirovanje pa neće igrati protiv Varaždina i Šibenika. Atanasov za taj start nije sankcioniran, što je mnogima zasmetalo. U priopćenju kluba je istaknuto kako je Makedončev lakat, "podignut visoko iznad ramena, odsjeo na Bralićevoj glavi".

Utakmicu je sudio ciparski sudac Antoniou Menelaus. U 69. minuti sudio je penal za Hajduk nakon što je Adrian Barišić dirao loptu rukom u svome šesnaestercu, a ta odluka nije dobro sjela gostima iz Osijeka.