HAT-TRICK ZA POVIJEST Zabio dva gola i autogol

Screenshot: Youtube

LEGANES - ESPANYOL 3:2, utakmica 21. kola La Lige, ostat će upamćena po raritetnom podvigu braniča gostiju.

Mario Hermoso, 22-godišnji stoper Espanyola, postigao je tri gola na ovom susretu. Ali dva su bila u vlastitu, a samo jedan u suparničku mrežu.

U 11. minuti igrač domaćih Jose Naranjo pred gol gostiju šalje oštar prizeman ubačaj, koji Hermoso efektno zakucava vlastitom golmanu Diegu Lopezu.

Postignuta su zatim još dva gola, po jedan sa svake strane i do 82. minute Leganes je vodio 2:1.

Tada Hermoso nastavlja šou, ali još plodnije nego do sada. Nordin Amrabat centrira pred Espanyolov gol, a tamo najbolji Leganesov strijelac na utakmici opet neobranjivo savladava vlastitog golmana. Prvi put to je napravio jakim udarcem, a sada je više išao na vještinu pa je poentirao vrškom kopačke.
Treći i posljednji put na utakmici Hermoso napokon zabija na pravo mjesto. Dvije minute prije kraja postavlja konačan rezultat tako što glavom postiže gol za svoju momčad, nakon loše obrane domaćeg golmana Ivana Cuellara.

Nezamjenjivi branič Espanyola definitivno će zauvijek pamtiti ovu utakmicu. Ne samo zato što je na njoj postigao dva efektna autogola, nego i jer je usput zabio i svoj prvi gol u La Ligi.