Hezonja briljirao u pobjedi Reala u Euroligi

HRVATSKI košarkaš Mario Hezonja zabio je 14 koševa za Real Madrid u pobjedi 83:68 protiv Panathinaikosa u susretu 22. kola Eurolige.

Real je već nakon prve četvrtine imao 12 koševa razlike (26:14), a do poluvremena je bilo +18 (48:30). Grci su u trećoj četvrtini smanjili zaostatak, no posljednja dionica je ponovo pripala domaćinu za konačnih 83:68.

Španjolski sastav su do pobjede predvodili Guerschon Yabusele sa 16 koševa i sedam skokova, Mario Hezonja je zabio 14 koševa uz tri skoka, dok je Džanan Musa ubacio 12 poena uz i pet skokova. Kod gostiju istaknuli su se Paris Lee sa 17 koševa, Marius Grigonis s 12 i Dwayne Bacon s 11 koševa.

Na ljestvici vode Olympiakos i Real Madrid s 37 bodova, dok Barcelona i Monaco imaju po 36 bodova. Na začelju je berlinska Alba sa šest pobjeda i 16 poraza.