Hrvatska izgubila u polufinalu EP-a u sjedećoj odbojci, za broncu protiv BiH

HRVATSKA reprezentacija u sjedećoj odbojci poražena je u polufinalu Europskog prvenstva u Poreču od Ukrajine s 3:1 (16:25, 25:15, 25:16, 25:18), pa tako naši odbojkaši idu u borbu za broncu.

Hrvatska je osvojila prvi set i povela s 1:0, ali su u nastavku Ukrajinci ipak preokrenul i s tri vezana seta stigli do pobjede. Najbolji kod Hrvatske u dvoboju s Ukrajincima bio je Ivan Čosić s 22 poena, a kod Ukrajinaca Bitčenko s 14.

U utakmici za treće mjesto igrat će u subotu protiv BiH, koja je u drugom polufinalu izgubila od Rusije s 2:3. Utakmica za broncu počinje u subotu u 12 sati, a nakon čega slijedi finale u obje konkurencije. I u ženskoj konkurenciji u finalu se sastaju Ukrajina-Rusija, dok su naše odbojkašice porazom od Njemačke (0:3) završile na devetom mjestu.