Ibrahimović pobijedio Bastiju

PSG je u 10. kolu francuskog prvenstva na gostovanju kod Bastije slavio 2:0, a prvo ime susreta bio je dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, a PSG je domaćina načeo u 72. minuti kada Cavani nesebično proigrao Ibrahimovića koji je samo zakucao loptu u mrežu. Valja naglasiti kako je PSG postigao prvi pogodak iz zaleđa, jer je snimka kasnije pokazala da su i Ibrahimović, ali i Cavani bili korak iza posljednjeg čovjeka u obrani Bastije. Cavani je zatim navukao golmana, dao loptu za Ibrahimovića, a najbolji napadač PSG-a svih vremena u takvim situacijama ne griješi.

Ibra je sličan pogodak postigao deset minuta kasnije kada je PSG složio jednu munjevitu akciju po desnoj strani. Aurier je probio bok, ušao u kazneni prostor i dao povratnu loptu na sedam metara gdje je spremno čekao Ibrahimović.