PRVA HNL

Ivan Santini vratio se u Prvu HNL izborenim jedanaestercem i postignutim golom

IVAN SANTINI vratio se u Prvu HNL sa stilom. U utakmici 23. kola hrvatskog nogometnog prvenstva, svojoj povratničkoj u natjecanje iz kojeg je otišao 2012., izborio je jedanaesterac i postigao pogodak čime je i kreirao preokret Osijeka na gostovanju kod Varaždina. Susret je završio pobjedom gostiju 3:2.

Imala je domaća momčad dva pogotka prednosti na poluvremenu utakmice kad je Osijekov trener Nenad Bjelica s klupe za pričuve podigao novopridošlog Santinija i poslao ga u igru u nastavku ogleda. Samo koju minutu kasnije to se pokazalo kao odličan potez.

Osijek je smanjio na 1:2 nakon što je bivšeg hrvatskog reprezentativca u kaznenom prostoru srušio Jurica Grgec, a precizan je s bijele točke bio Ramon Mierez. Za izjednačujući pogodak Santini se pobrinuo u 70. Na ubačaj Marija Jurčevića s lijeve strane, Santini je pogodio glavom poentiravši u hrvatskom prvenstvu prvi put od studenoga 2011. kada je zabio Lučkom za Zadrovu pobjedu 1:0.