Jakirović: Negativa kod nas pokreće društvo. To je tako

RIJEKA i Dinamo odigrali su 1:1 u derbiju 5. kola SuperSport HNL-a nakon kojeg je Dinamo ostao na dva boda prednosti ispred Rijeke. Dinamo je poveo u 22. minuti golom Brune Petkovića, a bod Rijeci donio je Veldin Hodža u 50. minuti susreta. Evo što je nakon utakmice na konferenciji za medije rekao Dinamov trener Sergej Jakirović.

"Imali smo jako dobar ulazak u utakmicu. Poveli smo, imali smo još šansu Kulenovića i dva dobra udarca Baturine. Ostalih 15 minuta prvog poluvremena smo pali s energijom, to se baš vidjelo, i Rijeka je došla do daha nakon naših grešaka te iz njihove tranzicije.

Mijenjali smo malo, pokušali nadomjestiti s energijom, a dogodilo se najgore. Upozorio sam da će Rijeka jako krenuti i izjednačili su. Do kraja nismo više došli ni do jedne čiste prilike i na kraju možemo reći da je najrealniji ishod", rekao je u uvodu, a zatim odgovarao na pitanja novinara.

Što je s Mmaeeom?

Krivo je doskočio, malo gležanj. Ići će na pregled pa ćemo vidjeti, imamo sad pauzu i ima vremena.

Bilo je negativnih tekstova o Rijeci?

Ne čudi me to. Ljudi samo čekaju napisati negativne tekstove. Puno je više negativnih kad je loše nego pozitivnih kad je dobro. Tako je to kod nas, to kod nas pokreće društvo. Koliko sam čuo, imala je Rijeka dosta zdravstvenih problema prije utakmice s Olimpijom, a i puno toga ovisi i o dnevnoj formi. To je moje viđenje. Bio sam tu, znam o čemu pričam.

Zadovoljni s bodom?

Normalno da, kad povedeš, očekuješ pobjedu, ali Rijeka je dobra ekipa. To što su u nekoj rupi je više psihološki. Na kraju, kad ne možeš pobijediti, onda moraš biti zadovoljan i s bodom.

Suđenje?

Ne bih komentirao, nemam zamjerki.

Jakirović je dao izjavu i za kanal MAXSport

"Dobro smo ušli u utakmicu, kontrolirali smo manje-više sve, poveli te imali dobre šanse preko Baturine, centimetri su nedostajali za drugi gol. Pred kraj prvog dijela smo izgubili energiju, nismo tako izlazili s loptom i imali posjed, pa je rijeka pritisnula. Tražili smo energiju sa zamjenama na poluvremenu. Upozoravao sam na 10-15 minuta zato što Rijeka to zna raditi.

Nažalost, primili smo gol. Poslije smo se stabilizirali i sa zamjenama pokušali dobiti dubinu i energiju. Teška utakmica nakon srijede, što se i vidjelo. Na kraju možemo biti zadovoljni. Nije lako igrati na Rujevici", rekao je Jakirović za kanal MAXSport.

"Stiže nam Hajduk. Bitno je da se reprezentativci vrate zdravi"

"Sigurno je došlo do emotivnog pražnjenja i ulaska u Ligu prvaka. Naravno, svi igrači žele igrati, to nije sporno. Imali smo dosta problema, nismo imali Ogiwaru i Pierre-Gabriela, a Ristovski se vratio nakon 12 dana, pa smo se odlučili na sustav s krilnim igračima. Znam da im nije bilo lako, dobro su istrčali i pomogli ekipi koliko su mogli. Poslije smo ostali bez opcija kako bismo izgledali još bolje.

Mislim da će nas 13 ostati tijekom reprezentativne pauze. Iskoristit ćemo juniore koji nisu s reprezentacijom. Prije toga ćemo se dobro odmoriti i spremiti za rujan u kojem će biti gusto", nastavio je Jakirović, čija će momčad 13. rujna, nakon reprezentativne pauze, igrati protiv Hajduka.

"Stiže nam Hajduk. Bitno je da se reprezentativci vrate zdravi. Igra se u petak zbog naše Europe. Pripremit ćemo se najbolje što možemo, odigrati najbolje što možemo", dodao je trener Dinama. Na pitanje razmišljaju li igrači već sada o Ligi prvaka, a ne SHNL-u, odgovorio je:

"Vjerujem da su igrači tijekom reprezentativne pauze više na odmoru. Ovo su tricky utakmice. Zato mi je drago da smo uzeli bod, možda smo mogli i više, ali ne treba biti nezahvalan. Bitno da smo zdravi i da u svakoj utakmici pokušamo uzeti tri boda."