Kanoute progurao Sevillu u osminu finala kupa Kralja, Bilićev Sporting slavio kod Mallorce

NOGOMETAŠI Seville u prvoj su utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja kao gosti svladali trećeligaša San Roque 1:0. U andaluzijskom dvoboju manje je poznati klub pružio dobar otpor slavnijem suparniku iz Primere, ali ipak nije uspio izbjeći poraz.

U 12. minuti Emiliano Armenteros je pucao iz velike daljine, domaći je vratar Jose Ramon uspio odbiti loptu, ali točno na nogu Frederica Kanoutea kojem nije bilo teško zabiti jedini pogodak na utakmici. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije ulazio u igru. Uzvratni se dvoboj ovih momčadi igra za tjedan dana na Sanchez-Pizjuanu.

Bilićev Sporting slavio kod Mallorce

Nogometaši Sportinga došli su do solidne prednosti u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja. U dvoboju dvaju prvoligaša kao gosti su svladali Mallorcu s 1-0. Ključni se trenutak sudara dogodio u 84. minuti kada je Juan Muñiz pogodio izravno iz slobodnog udarca. Hrvatski napadač Mate Bilić igrao je za goste iz Gijona do 86. minute kada ga je zamijenio David Barral.

U preostalim okršajima prvoligaških klubova Real Sociedad je u San Sebastianu pobijedio Granadu s 4-1 uz dva pogotka Xabija Prieta, Malaga je kao gost golom Jimeneza Juanmija bila bolja od Getafea s 1-0, a Racing je nadigrao Rayo Vallecano s 3-2. Dvostruki je strijelac bio Cristian Stuani.

Drugoligaš Alcorcon, koji je prije dvije godine izbacio Real Madrid, odigrao je kod kuće 1-1 protiv Zaragoze, a Deportivo, koji od ove sezone također igra u drugoligaškom društvu, bio je s 3-1 bolji od ovosezonskog hita Levantea. Trećeligaš Mirandes uspio je, pak, izboriti neodlučeno 1-1 protiv Villarreala. Uzvratne utakmice igraju se od 20. do 22. prosinca.