Karlović izgubio u dvoboju veterana i ispao u drugom kolu Münchena

IVO KARLOVIĆ nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP turnira u Münchenu. Uspješniji od njega je bio Nijemac Philipp Kohlschreiber sa 7:5, 6:4 nakon sat i 16 minuta igre.

Kohlschreiberu je za četvrtu pobjedu u šestom međusobnom dvoboju protiv Karlovića bio dovoljan po jedan break u svakom setu. Nakon što nije iskoristio prve četiri prilike za oduzimanje servisa, jednu u prvom gemu te 40:0 u sedmom, Kohlschreiber je iskoristio petu priliku za prednost od 6:5 nakon koje je odservirao za osvajanje prvog seta.
U drugom setu 34-godišnji Nijemac je oduzeo servis 39-godišnjem Karloviću kod rezultata 2:2 i mirno zadržao tu prednost do kraja. Tijekom cijelog dvoboja Karlović nije uspio osigurati niti jednu break loptu, čime se oprostio od Münchena.