KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Kovačev Monaco stekao veliku prednost pred uzvrat u kvalifikacijama LP-a

MALMÖ i Monaco napravili su novi korak prema plasmanu u Ligu prvaka.

U susretu 3. kola kvalifikacija za ulazak u skupine natjecanja Malmö je kao domaćin svladao Glasgow Rangers 2:1, dok je Monaco Nike Kovača slavio na gostovanju kod praške Sparte s 2:0.

Prednost protiv škotskog kluba, za koji je Borna Barišić odigrao utakmicu u punoj minutažu, za Malmö su donijeli pogoci na samom startu drugog dijela utakmice. Prvo je Soren Riks pogodio na asistenciju Veljka Birmančevića u 47. minuti, a potom je srpski nogometaš sam dvije minute kasnije nakon asistencije upisao i gol. Smanjio je u petoj minuti sudačke nadoknade Steven Davis. Antonio Mirko Čolak je igrao do 88. minute za švedsku momčad.

Monaco je u Pragu, u susretu u kojem su domaći navijači rasistički vrijeđali suparnika, prednost stekao golovima koje su postigli Aurelien Tchouameni i Kevin Volland. Tchouameni je bio precizan u 37. minuti,  nakon čega su krenuli rasistički uzvici, a Volland je konačan rezultat postavio u 59.

Uzvratne utakmice igraju se za sedam dana.