SERIE A

LECCE - LAZIO 2:1 Rimljani sve dalje od titule, Lecce se spašava

LAZIO je u 31. kolu Serie A izgubio u gostima od Leccea i vjerojatno se izbacio iz utrke za naslov prvaka.

Rimljani su poveli već u 5. minuti preko Caiceda, ali domaćini su izjednačili golom Babacara u 30. minuti. Mogao je Lecce do potpunog preokreta već do poluvremena, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade Mancosu kazneni udarac poslao visoko preko gola.

No ono što nije uspio Mancosu, napravio je Lucioni u 47. minuti kad je glavom centaršut Saponare spremio u gol za 2:1. Lazio je najveću priliku za izjednačenje imao u 87. minuti, ali je Gabriel fantastičnom reakcijom skinuo udarac Adekanyea.

Lecceu je ovo bila prva pobjeda nakon šest uzastopnih poraza. Pobjegao je iz zone ispadanja s bodom više od Genoe koja ima utakmicu manje.

Lazio je ovim porazom ostao sedam bodova iza Juventusa koji igra s Milanom.