Celtic preživio u Izraelu, Subašić u Ligi prvaka

PRVI dio uzvrata play-offa Lige prvaka donio je radost Portu, Celticu, Legiji, Monacu i Ludogoretsu. Porto je eliminirao Talijane u Rimu, a pravu dramu preživio je Celtic.

Nakon velike pobjede (5:2) u prvom susretu, momčad Brendan Rogers uspio je preživjeti u Izraelu. Hapoel Beer Sheva vodila je s 2:0 već nakon 48. minuta golovima Sahara i Hobana. Međutim, domaći nisu uspjeli, iako je Radi promašio penal u 15. minuti. Da je pogodio škotska ekipa bila bi eleminirana, a Beer Sheva osigurala povijesne skupine Lige prvaka. Ipak, to se nije dogodilo.

Hrvatski vratar Danijel Subašić branio je gol Monaca u pobjedi nad Villarrealom 1:0, čime se francuska momčad s ukupnih 3:1 plasirala u elitni razred europskog nogometa, a jedini gol zabio je Fabinho iz penala u 91. minuti.

Neugodan uzvrat imala je i poljska Legia, koja je poslije pobjede u Irskoj (2:0) dugo gubila s 1:0 od Dundalka, ali je uspjela pogotkom Kuckarczyka u sudačkoj nadoknadi riješiti pitanje plasmana, prvog od 1995. godine.

U Ligi prvaka ponovno će igrati i bugarski Ludogorets, koji je poslije pobjede 2:0 na vlastitom stadionu uspio remizirati 2:2 u Češkoj protiv Plzena, za novi povijesni uspjeh.