Lokosi putuju na uzvrat bez primljenog gola

NOGOMETAŠI Lokomoitve i Vorskle odigrali su bez golova na Maksimiru u 3. pretkolu Europske lige. Obje momčadi imale su izgledne prilike pri kraju svake dionice, Eros Grezda u prvom poluvremenu već je savladao golmana, ali branič gostiju s crte je očistio njegov udarac. U nastavku su bolji bili gosti, ali najbolju priliku, onu u 90. minuti branič Vorskle je poslao preko gola.

U otužnom ambijentu Maksirmira, 300-injak zainteresiranih nije imalo puno za vidjeti.

Prvu priliku Lokomotiva je imala u 43. minuti kada je Eros Grezda pucao ispod gostujućeg vratara, ali je njegov udarac gotovo na crti blokirao Ditiatijev. To je bilo i sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta.

Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 50. minuti kada je Kobakhidze pucao preko gola. Novu opasnost pred ukrajinskim vratima vidjeli smo u 73. minuti kada je Ivanušec prošao svog čuvara, ušao u kazneni prostor, no lopta mu je malo pobjegla i Šust je obranio njegov udarac. U 88. minuti Bartolec je pokušao s ruba šesnaesterca, ali je pucao preko grede.

U posljednji trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku, no Ditiatijev je pucao glavom preko gola.

Za goste je od 65. minute zaigrao bivši igrač Hajduka Mladen Bartulović.

Uzvratni susret je 4. kolovoza u Poltavi.

Tijek utakmice
:

KRAJ

90. Igrat će se još četiri minute.

90. minuta: Velika prilika za Vorsklu: Kobakhidze je ostao potpuno sam na petercu, ali glavom je pucao preko gola.

88.' Bartolec je pokušao s ruba šesnaesterca, ali pucao je malo preko grede.

84.' Žuti karton za Dejana Radonjića zbog grubog starta.

73' Sjajan potez Luke Ivanušeca, 17-godišnjak je efektno izbacio svog čuvara nakon kombinacije s Fiolićem, ali lopta mu je pobjegla i Šust je spasio goste.

67.' Eros Grezda povukao je do ruba šesnaesterca pa opalio, ali udarac nije ozbiljnije ugrozio Šusta.

65. Dejan Radonjić ušao je umjesto Mirka Marića u redovima Lokomotive.

65. minuta: Bivši Hajdukov igrač Mladen Bartulović ušao je u igru.

62' Kljobas je pobjegao obrani Lokosa, ali izborio je jedino korner.

57.' Eros Grezda dobio je prvu javnu opomenu na susretu.

56. minuta: Kolomec je zamijenio Zaričnjuka.

50.' Prva ozbiljna prilika za Vorsklu, Skylar je pronašao Kobakhidzea na petercu, ali prebacio je gol iz dobre pozicije.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme u grobnoj tišini Maksimira.

Kraj prvog poluvremena.

43. minuta: Velika prilika Lokomotive.
Eros Grezda izborio se za udarac, zavukao loptu ispod golmana Šusta, ali Diatiatijev je blokirao metar ispred gol-linije.

42' Marić je pucao, ali pogodio je pomoćni teren Maksimira Hitrec Kacijan.

40.' Fiolić je dobro izveo slobodan udarac s desne strane, a Perić pucao glavom no Lokosi su izborili samo korner. Nakon njega Grezda je pokušao petom, ali u gol aut.

36. Lokomotiva ima novog/starog trenera Tomu Ivkovića, ali na njegovu povratku na klupu još nisu uputili udarac prema golu. Vorskla je dvaput zapucala, ali nijednom u okvir.

32' Nešto više od pola sata igre, ali nema promijene rezultata. Obje obrane su čvrste, a golmani na razini.

27' Po dva kornera sa svake strane, ali golmani su koncentrirani.

23' Fiolić je izveo korner ravno u ruke golmana Šusta.

18' Bartolec se poskliznuo pokušavajući vratiti loptu Zagorcu i loše dodao, no golman Lokomotive očistio je ispred napadača gostiju.

15.' Lokomotiva pokušava kratkim dodavanjima, a gosti preskaču zadnju liniju domaćina, no zasad bez utjecaja na rezultat.

10.' Fiolić je tražio Majstorovića iz slobodnog udarca, ali Bogdan Šust sigurno hvata.

5.' Miran početak, dvije opasnosti pred golom Lokomotive, jedna pred golom gostiju, ali sva tri puta odlično su reagirale obrane.

1. minuta: Počela je Lokomotivina prva povijesna utakmica 3. pretkola Europske lige.

Uoči utakmice:

LOKOMOTIVA: Zagorac - Bartolec, Rožman, Majstorović, Perić - Capan, Ćorić, Ivanušec - Fiolić, Grezda, Marić

VORSKLA: Šust - Šiminin, Diatiatijev, Česnakov, Perduta - Rebenok, Skylar, Tkačuk, Kobakhidze - Zaričnjuk, Kljobas