Lokomotiva pregazila prvu europsku prepreku

HRVATSKI nogomet vraća se klupskim uzbuđenjima nakon ispadanja s Eura. Lokomotiva je prvi domaći klub koji je zagazio u europsku sezonu i u dvije utakmice protiv Santa Colome iz Andore sa ukupnih 7:2 prošla u 2. kolo kvalifikacija za Europa ligu.

Lokose je i u uzvratu u Kranjčevićevoj na praznom stadionu vodio zamjenik trenera Mario Tokić. Nakon pobjede 3:1 u gostima zagrebačka momčad očekivano je dominirala cijeli uzvratni susret dok su gosti uputili samo jedan udarac na gol, i to u 89. minuti kada su zabili za 4:1.

Već u 8. minuti Lokomotiva je povela golom Josipa Ćorića, povisio je Prenga iz penala u 18. minuti. Odmah nakon pauze, u 48. je zabio Mirko Marić, a u 57. je Dino Perić glavom pospremio ubačaj Ćorića za 4:0. Pred sam kraj, nakon poništenog gola Jana Doležala zbog zaleđa, Joan Salomo je zabio utješni gol i proslavio ga kao da je pobjednički.

Lokomotiva će u 2. kolu igrati protiv finskog Rovaniemija koji je sa 1:1 i 2:0 izbacio irske Shamrock Roverse.

LOKOMOTIVA - SANTA COLOMA 4:1