Martić se pridružila Šprem u drugom kolu kvalifikacija Indian Wellsa

U MEČU 1. kola kvalifikacija jakog WTA turnira u Indian Wellsu, u ogledu dvije 19-godišnjakinje, Hrvatica Petra Martić je pobijedila Ruskinju Anastasiju Pivovarovu.

Nakon duge borbe koja je trajala dva sata i četiri minute Martić, 75. igračica na svijetu, je pobijedila 6:4, 4:6, 6:4. U meču je Martić osvojila jedan poen više (92-91) od trenutačno 175. tenisačice na WTA ljestvici koju je dobila u jedinom prethodnom međusobnom meču.

U Zagrebu, prije dvije godine, Martić je slavila s mnogo lakših 6:3, 6:2.

Mogla je, možda, Martić i ovom prilikom dobiti meč u dva seta, no u drugoj dionici nije bolje materijalizirala veći broj break prilika (7-4). No, u trećem setu je ipak kontrolirala razvoj rezultata te se plasirala u 2. kolo kvalifikacija.

Martić, treća nositeljica kvalifikacija, u 2. kolu će igrati protiv 21-godišnje Nizozemke Michaelle Krajicek, koja je 131. na WTA ljestvici. Njih dvije nikada nisu dosad igrale na WTA turnirima.

Podsjetimo da će u drugom kolu druga Hrvatica, Karolina Šprem, igrati protiv Paragvajke Rossane De los Rios.