Medveščak vodio pa izgubio protiv vodeće momčadi prvenstva

MEDVEŠČAK je upisao i drugi poraz u međurundi TOP 6 klubova EBEL lige koji su izravno izborili doigravanje.

Nakon što je u petak u Beču izgubio protiv Vienna Capitalsa (0:5), večeras je u Ledenoj dvorani Doma sportova poražen i od Black Wings Linza s 2:3 (1:0, 1:2, 0:1).

Bio je u vodstvu od 2:0, ali na koncu je ipak ispustio pobjedu. Poveo je u 4. minuti pogotkom Sondrea Oldena, a na 2:0 povisio je Nik Simšiča u 23. minuti.

Black Wings Linz do svršetka druge trećine izjednačio je golovima Briana Leblera u 30. te Fabija Hofera u 37. minuti. Pobjednički zgoditak postigao je Joel Broda u 56. minuti.

Večerašnjim porazom Medveščak je trenutačno posljednji klub aktualnog poretka. Black Wings Linz, pak, nalazi se na čelnoj poziciji s 12 bodova, tri više od drugoplasiranog Red Bull Salzburga.

U sljedećem ligaškom ogledu, zakazanom za 8. veljače, Medveščak će u Austriji gostovati kod Innsbrucka.