Miroljubiv remi Marseillea i Toulousea

U NEDJELJU su odigrane tri utakmice 28. kola u francuskom nogometnom prvenstvu. Lille je slavio domaću pobjedu, Rennes gostujuću, dok su Toulouse i Marseille odigrali 1:1.

Nakon četiri uzastopne pobjede u Le Championattu, Marseilleu je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj je odigrao 1:1. Isti rezultat momčad trenera Didiera Deschampsa polučila je i u prošloj rundi protiv Lorienta, ali na domaćem terenu. U Toulouseu su protiv istoimenog domaćina poveli u 30. minuti pogotkom Brandaa, a samo devet minuta kasnije je konačnih 1:1 postavio Machado.

Lille je kao domaćin pobijedio Grenoble sa 1:0, i to zahvaljujući autogolu slovenskog 28-godišnjeg srednjeg braniča gostiju i bivšeg igrača Dinama Boštjana Cesara u 46. minuti. Rennes je, pak, slavio u gostima kod Valenciennesa 2:0, a oba pogotka su Rennesovi nogometaši postigli u prvom poluvremenu.

Šest momčadi na vrhu ljestvice i dalje su u rasponu od samo tri boda. Bordeaux i Montpellier imaju po 53 boda, Auxerre 52, Lille i Lyon po 51, a Marseille 50 bodova. Bordeaux i Marseille pritom imaju susret manje od konkurenata...