Nijemci i Čileanci se remijem približili polufinalu Kupa konfederacija

NAKON remija Kameruna i Australije (1:1), i drugi dvoboj u 2. kolu B skupine Kupa konfederacija završen je istim rezultatom. Njemačka i Čile su u Kazanju odigrali 1:1 i približili se plasmanu u polufinale natjecanja.

U sudaru svjetskog i južnoameričkog prvaka, Čile je bolje otvorio utakmicu i već u 6. minuti Alexis Sanchez je zabio za 1:0.

Čileanci su iskoristili pogrešku Shkodrana Mustafija i nakon akcije s Arturom Vidalom, Sanchez je izbio sam ispred Marca-Andrea ter Stegena i postigao pogodak. U 20. minuti Čile je mogao i do drugog gola, no udarac Eduarda Vargasa je završio u vratnici. U završnici prvog dijela aktualni svjetski prvaci su zaigrali daleko bolje i u 41. minuti je Lars Stindl izjednačio nakon lijepe asistencije Jonasa Hectora.

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja i na koncu je završilo 1:1.