Ligue 1

Nimes iznenadio Marseille i pobjegao s dna tablice

NOGOMETAŠI Nimesa priredili su iznenađenje u susretu 20. kola francuskog prvenstva pobijedivši na gostovanju Marseille s 2:1.

Thauvin promašio penal

Nimes je ovo kolo dočekao kao posljednja momčad Ligue 1, a ovo mu je prva pobjeda u posljednjih 10 kola te prva u povijesti na stadionu Velodrome.

Sve je moglo biti drugačija da je Florian Thauvin u 35. minuti realizirao jedanaesterac. No njegov udarac je završio pored gola.

Kazna je stigla u 55. minuti kada je Niclas Eliasson doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije švedski napadač je zabio za 2:0.

Ćaleta-Car odigrao cijeli susret

Marseille je u 85. minuti smanjio golom Daria Benedetta, no u preostalom vremenu nije uspio izboriti barem bod.

Za domaći sastav cijeli susret igrao je Duje Ćaleta-Car, a u 68. minuti je dobio žuti karton.

Nimes je ovom pobjedom pobjegao sa začelja, sada je na 18. mjestu s 15 bodova, dva manje od zone spasa.

Marseille je ostao na šestom mjestu s 32 boda, osam manje od lidera Lyona.

Večeras se od 21 sat sastaju Angers i PSG.