EURO 2020

Nizozemska čudesnom pobjedom preskočila Njemačku

NIZOZEMSKA - SJEVERNA IRSKA 3:1 u kvalifikacijama za Euro.

Domaćin je u Rotterdamu dominirao, ali usprkos tome što je loptu držao u posjedu 73 posto vremena, a u udarcima na vrata i oko njih imao prednost 15-2, gosti su od 75. minute vodili golom Josha Magennisa.

Sjevernoirska superzamjena tako je i treći gol u kvalifikacijama postigla nakon ulaska s klupe.

Ali onda kreće veliki i kasni preokret Nizozemske. Memphis Depay u 81. minuti poravnava, a Luuk de Jong u prvoj minuti sudačke nadoknade donosi prednost Nizozemskoj.

Konačnih 3:1 postavlja Depay u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i tako šalje Nizozemsku na prvo mjesto skupine na čijem vrhu vlada velika gužva.

Nizozemska je prva ispred Njemačke iako imaju isti broj bodova i gol-razliku. Ali Oranje je bolje od Elfa u međusobnim susretima.

Sjeverna Irska ima jednako bodova (12) kao i obje spomenute reprezentacije, ali i utakmicu više od njih.