Gorica - hajduk 1:3

Nogometaš Hajduka u 30. godini zabio prvi gol u karijeri. Spektakularno je pogodio

HAJDUK je sinoć u 3. kolu HNL-a pobijedio Goricu u gostima 3:1 i tako je prvi put u povijesti pobijedio na njezinom terenu.

Momčad Jensa Gustafssona povela je u 31. minuti golom Jana Mlakara nakon krasne asistencije Livaje, a na 2:0 povisio je Josip Vuković u zadnjim sekundama prvog dijela. Gorica se vratila u igru golom Kristijana Lovrića u 56., ali je sve bilo gotovo tri minute prije kraja kad je Livaja zabio za 3:1.

Ovu utakmicu posebno će pamtiti 29-godišnji Josip Vuković kojemu je ovaj gol bio prvi u seniorskoj karijeri. I to kakav. Nakon ubačaja Livaje iz kornera Musa je očajno izbio loptu ravno u noge Vukovića. On se namjestio i strašnim udarcem zakucao loptu pod gredu za 2:0.

> Klikni OVDJE i pogledaj sažetak utakmice i golčinu Josipa Vukovića.

Vuković je u Hajduk stigao ovog ljeta iz Osijeka kao slobodan igrač. Splićanin je do 2014. bio član Hajduka odakle je otišao u Istru. Nakon toga je igrao za Split, Vitez, Olimpik iz Donjecka, Maritimo i Osijek.