Olympiacos slavio u najvećem grčkom derbiju, Rukavina dobio 15 minuta

U NEDJELJU je Atena bila domaćin najvećem nogometnom derbiju grčke Super lige u kojima su se sastali vječni rivali Panathinaikos i Olympiacos.

Pobijedio je Olympiacos s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je u 67. minuti 24-godišnji engleski nogometaš Matt Derbyshire, što mu je bio šesti pogodak ove sezone u domaćim okvirima.

Po običaju je to bila tvrda i borbena utakmica gdje se nije umiralo u ljepoti, a u određenim dijelovima utakmice su i glavni protagonisti bili navijači s obje strane, koji su kulisu "obogatili" bakljadama i sličnim predstavama iz vlastitog repertoara.

U derbiju je sudjelovao i hrvatski nogometaš Ante Rukavina koji je za Panathinaikos ušao u igru u 75. minuti.

Pogodak koji je opet učinio prvenstvo zanimljivim Derbyshire je postigao iz drugog pokušaja. Prvo je njegov udarac glavom obranio vratar Paoa, ali je u drugom pokušaju Englez bio prisebniji.

S ova tri boda se Olympiacos približio vodećem Panathinaikosu na četiri boda. Treći PAOK ima pet manje, zbog domaćeg nedjelnjog poraza od AEK-a 1:0.